Blog yönetimi  

Sizden Gelen Sorular

0 Yorumlar
4033

Alkolizm ya da bağımlılıklar homeopati ile tedavi edilebilir mi?

Evet, alkolizmin homeopati ile tedavisi mümkündür. Ancak insanların belli alışkanlıklara olan meyilleri hayat boyu değişik şiddetlerde devam eder. Homeopati ile kişinin alkolizm eğilimi son derece azaltılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki kişide hakim olan miasm kişide meydana gelen hastalık yapıcı etken ile baş edemediği durumda tüm bağımlılıklar tekrarlayabilmektedir. (Kişi sorusunun siteye konmasına izin vermiştir)

Çocuğum 4 yaşında ve soğuk mevsimlerde her ay mutlaka antibiyotik kullanıyor. Artık ilaç kullanmaktan nefret eder hale geldim. Bu kadar ilaç zarar vermez mi?

Endişelerinizi anlıyorum. Özellikle kış mevsiminde solunum yolu enfeksiyonları artmaktadır. Buna bağlı olarak ilaç kullanımında da artış olmaktadır. Söz konusu çocuklar olunca hassasiyetin artması da kaçınılmazdır. Çocuklarının solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı aşırı ilaç kullandıkları birçok aile tarafından dile getirilmektedir. Bu tip akut durumlarda homeopatik ilaçlar ilk seçenek olmalıdır. Nedenleri;

1. Etkilerini klasik tıp ilaçlarına göre çok daha çabuk gösterirler.
2. Klasik tıp ilaçları gibi organlara zarar verebilecek yan etkileri yoktur.
3. Sık hastalanan çocuklarda hastalanma sıklığı azalarak zamanla ortalamanın altına bile inebilir. Bu şekilde bademcik ameliyatlarının önüne geçilebilmektedir.
4.Tedavi esnasında sadece hastalık bulgularını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda halsizlik-iştahsızlık-uykusuzluk gibi beraberinde olan bulgularıda ortadan kaldırır. (Kişi sorusunun siteye konmasına izin vermiştir)

Merhaba, migren hastasıyım. 4 yıldır bu hastalığı çekiyorum. Değişik yöntemler denedim fakat bırakın geçmesini, ağrı sıklığım bile azalmadı. Homeopati bana yardımcı olabilir mi?

Homeopati ile gerek migren gerekse diğer baş ağrılarında yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Sadece ağrı sıklığının azalması değil, migrenin tamamen kaybolması mümkün olabilir. Bu konuda bölgenize en yakın homeopat doktorunuz ile görüşmeniz yeterlidir. Kendisi size migrenin homeopatik tedavisi konusunda ayrıntılı bilgi verecektir. Eğer bölgenize en yakın homeopat doktoru bulamıyorsanız, bana yazın sizi yönlendiririm. (Kişi sorusunun siteye konmasına izin vermiştir)

Panik atak hastasıyım. Yıllar önce depremle birlikte başladı. Almanya’da bir arkadaşım, gittiği homeopat doktordan aconitum almış ve çok iyi geldiğini söyledi. Hastalığı benimki ile aynı. Bende aynı ilaçtan alabilir miyim? (c1000 dozunda)

Aconitum, korku ifadesi olan kişilerde çok sık kullanılan akut ilaçtır. Bununla birlikte kronik hastalıklarda da kullanılması mümkündür. Panik atak ölüm korkusunu beraberinde getiren bir durumdur. Bu açıdan bakıldığında aconitum panik atak için uygun bir ilaçmış gibi gözükebilir. Ancak homeopatide ilaçları, klasik tıpta olduğu gibi, hastalıklara göre kullanmamaktayız. Ani gelişmiş ve daha önce hiç olmamış bir akut panik atak tablosunda aconitum kullanılabilir ancak kronik panik atak hastalığında tedavi edici değildir. Diğer yandan arkadaşınızın aldığı c1000 dozu akut durumlar için uygun bir doz değildir. Kaldı ki kronik olması durumunda bile bu dozla başlamak hastalığın gidişini kontrol etme açısından sıkıntı yaratabilir. (Kişi sorusunun siteye konmasına izin vermiştir)

Merhaba, öksürük şikayeti ile gittiğim hastanede allerji testleri yaptılar. Bir çok şeye alerjim varmış. Ventolin kullanıyorum. Bazen yanına ek ilaçlar veriliyor. Homeopati alerji için kullanılabilr mi?

Homeopati alerji için çok kuvvetli bir silahtır. Size bir araştırma sunayım.

Allerjiler özellikle solunum yolu allerjileri, homeopatik tedavinin sıklıkla düşünüldüğü endikasyonlardan birisidir. 147 vakalık solunum yolları ile ilgili alerji problemi olan vakalarda yapılan çalışmanın sonucu yayınlanmıştır. Kulak Burun Boğaz yollarında allerji yaşayan 105 vakadan sadece 2 vakada bir iyileşme sağlanamamıştır, hiçbir hasta kötüleşmemiştir. Pulmoner(Akciğer) allerjileri olan 42 hastanın sadece 2 tanesi kötüleşmiş, 3 tanesi herhangibir iyileşme göstermemiştir. Kullanılan homeopatik konstutisyonel ilaçlar çeşitlidir. KBB allerjileri için sıklıkla seçilen ilaçlar : Lycopodium, Pulsatilla ve Sulphur dür. Pulmoner allerji grubunda ise seçilen baskın bir ilaç yoktur. Solunum yolları allerjileri olan 31 hasta sadece tek bir görüşmede konsulte edilip ilacı verilmiştir. Sonuçlar gözden geçirilmiş ve homeopatik tedavinin başarı oranı %87,6 olarak bulunmuştur. PMID: 16569621 [PubMed - in process]. Yazının orjinal metnini ve yapılan bilimsel çalışmayı; buradan bulabilirsiniz.

Bu çalışmayı bize sunan arkadaşım homeopat doktor Ziya Yavuz’a teşekkür ederim. (Kişi sorusunun siteye konmasına izin vermiştir)

Doktor Bey iyi günler
12 yaşında oğlum var. 7 yıldır epilepsi tedavisi görüyor. Myoklonik nöbetler geciriyor. 7 yıl süreç içinde 1 kez nöbetler 2.5 yıl süreyle kontol altına alınabildi. Ve takibinde ilaç bırakıldı ama hemen 2 ay içinde nöbetler yine başladı. Şuan Kepra içiyor günde 250 mg.
Homeopati ile bircok hastalığı tedavi edilebildiğini okudum sitenizde ve başka homeopati kaynaklarında. Hiç epilepsiden bahsedilmemiş olmasına ragmen size sormak istiyorum. Epilepsi için uygun olurmu görüşlerinizi ve önerilerinizi alabilirmiyim.

Epilepsi homeopati ile tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Epilepsinin türü ne olursa olsun homeopatiye güzel cevap verir. İnternet sitemde bahsedilmediğini belirttiğiniz için teşekkür ederim. Hemen ilgilenip gerekli bilgiyi eklettireceğim. Eğer izin verirseniz sorunuzu olduğu gibi internet siteme koymak isterim.(Kişi sorusunun siteye konmasına izin vermiştir)

İyi günler,
Önceleri ülkemize geleceğine ihtimal vermemiştim, ancak gerçek oldu. Domuz gribi gerçekten salgın olabilir mi ve bunun homeopatik tadavisi var mı?

Domuz gribinin gerçekten bir salgın haline dönüşüp dönüşmeyeceğinin sağlık bakanlığınca yakından takip edildiğine eminim. Diğer yandan, domuz gribi diğer enfeksiyonlar gibi homeopatik olarak tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu konuda, gerek domuz gribinin çıkış ülkesi olan Meksika Homeopati Derneği’nin gerekse bir uluslararası homeopati birliği olan LIGA’nın bilgilendirme yazılarına bakıldığında bir (bazı yayınlarda iki ilaçtan bahsedilmektedir) homeopatik ilacın ön plana çıktığı görülmektedir. Ancak bu “domuz gribinin tek ve etkili ilacı vardır” şeklinde algılanmamalıdır ve her hastalıkta olduğu gibi domuz gribi vakaları da homeopatik açıdan bireysel olarak değerlendirilmelidir.

Son Düzenleme Tarihi: October 25, 2016 09:00 PM
Homeopatik Tedavi